На лінію вийшли ще два трамваї запорізького виробництва

На лінію вийшли ще два трамваї запорізького виробництва

   Cьогодні, 6 грудня, вийшли на лінію 9-й та 10-й трамваї, зібрані на базі депо КП «Запоріжелектротранс» у межах реалізації програми міського голови Володимира Буряка «Запорізький трамвай».

   Програма спрямована на оновлення рухомого складу трамвайних вагонів. Наразі запоріжців вже перевозять 13 європейських трамваїв, 5 капітально відремонтованих вагонів та 8 трамваїв, виготовлених силами КП «Запоріжелектротранс». Ще два таких – вийшли на лінію сьогодні. Над вагонами працювали у депо протягом двох місяців – усе «начиння» трамваю збирали місцеві працівники самостійно, корпуси зі склом замовляли в київських постачальників. Такий транспорт пристосований для людей з інвалідністю, має сучасний салон та більш економний за інші в використанні електроенергії. Трамвай запорізького виробництва завдяки якісному електродвигуну може розвивати швидкість до 75 кілометрів на годину. До того ж коштує в три рази дешевше, ніж новий, за який довелось би віддати не менше 20 мільйонів гривень.

   На сьогодні в депо рухомий склад трамваїв вже оновлений на 70%. Щодня на лінію виходять близько 60 трамваїв, загалом у парку в наявності - 100. Це і придбаний у Європі транспорт, і капітально відремонтований, і трамваї нашого виробництва.

   Вже на наступний рік запланували капітально відремонтувати щонайменше 6 трамваїв, - розповів начальник служби рухомого складу КП «Запоріжелетротранс» Дмитро Чеверда.

   Програма «Запорізький трамвай» - лише частина масштабного проєкту розвитку комунального громадського транспорту. Він передбачає придбання великих автобусів, тролейбусів, відкриття нових маршрутів з автобусами великої місткості.

Поділитися цією інформацією у соціальних мережах