+38 (061) 787 64 96управління

+38 (061) 787 64 94диспетчер

Новини

Підприємство «Запоріжелектротранс»: досягнення та плани

Підприємство «Запоріжелектротранс»: досягнення та плани

     З високими показниками та результатами зустрічає початок 2020 року колектив Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс».

     Виробнича діяльність підприємства, яке є провідним пасажироперевізником у м. Запоріжжі, спрямована на забезпечення стабільної роботи громадського транспорту загального користування.

     Оскільки завдання, які вирішує підприємство «Запоріжелектротранс» мають загальноміське значення, стосуються практично всіх мешканців міста, вважаємо за необхідне ознайомити городян з підсумками його роботи за минулий рік та планами на майбутнє.

     2019 рік став важливим етапом у розвитку підприємства «Запоріжелектротранс» згідно з обраним стратегічним курсом на стабілізацію фінансового стану, підвищення конкурентоздатності, технічне переобладнання, впровадження нової техніки та новітніх технологій, збільшення власних доходів, більш ефективне використання виробничого потенціалу.

     Успішно реалізується комплекс заходів за напрямками, передбаченими міською цільовою програмою «Забезпечення надійної та безперебійної роботи Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс», затвердженої Запорізькою міською радою.

     Починаючи з 2017 р., на підприємстві проводиться капітальний ремонт трамваїв Т-3 з модернізацією системи управління (на енергозаощадливу) та заміною старого кузова на новий з низьким рівнем полу. На власній виробничій базі організовано технологічний процес з докомплектації кузова, його збирання, регулювання, налагодження з використанням сучасного обладнання. Впровадження передових технологій, відпрацювання нової методики капітального ремонту дозволило поліпшити технічний стан, збільшити технічний ресурс трамвайних вагонів Т-3UA-3.

     На виробничих дільницях трамвайного депо № 1 підприємства із залученням його технічних спеціалістів завершили збирати 9-й та 10-й запорізькі трамваї та закінчили капітальний ремонт ще одного вагону з існуючого рухомого складу. Таким чином, за три роки реалізації програми «Запорізький трамвай» замінено вже 60% рухомого складу трамвайного депо підприємства, в тому числі було придбано та введено в дію 14 трамвайних вагонів Tatra, які раніше експлуатувались в країнах Європейського Союзу, пройшли повну модернізацію, мають сучасний пасажирський салон та електронне інформаційне табло.

     «Не тролейбусами єдиними…» - саме так висловився Запорізький міський голова 13 листопада 2019 року під час відвідування КП «Запоріжелектротранс» з метою огляду нових трамвайних вагонів.

     До речі, у 2020 році планується зробити трамваї власного виробництва ще кращими. Зокрема, буде оновлено їх зовнішній вигляд, сидіння та освітлення в салоні.

     Колектив підприємства «Запоріжелектротранс» робить усе можливе, для того щоб комунальний транспорт, як і раніше, залишався конкурентоздатним на ринку міських пасажироперевезень та посідав провідне місце серед перевізників міста.

     У минулому році на підприємстві сталася довгоочікувана подія. Тролейбусний парк №2 поповнився п’ятьма тролейбусами з автономним ходом Дніпро-Т203.

     Зовнішньо це звичайний тролейбус, але він оснащений додатковими акумуляторами, що заряджаються під час руху від контактної мережі та дають можливість без приєднання до неї подолати відстань до 25 км.

     Тролейбус розрахований на 100 пасажирів та пристосований для перевезення людей з обмеженими  можливостями.

     Два таких тролейбуси  здійснюють перевезення пасажирів на новому туристичному маршруті, який  розпочинається з площі Профспілок та курсує на острів Хортиця.

     З метою підвищення туристичної привабливості та іміджу м. Запоріжжя, покращення якості обслуговування пасажирів,  підприємство «Запоріжелектротранс» впровадило додаткові можливості в роботі автоматичних  інформаторів. Тепер пасажири під час руху можуть послухати інформацію про історичне минуле та пам’ятні  місця  м. Запоріжжя.

     На підприємстві «Запоріжелектротранс» водночас з поповненням рухомого складу сучасними транспортними засобами дбають і про ті, які тривалий час працювали на вулицях міста.

     У жовтні 2019 р. після капітального ремонту на лінію вийшов тролейбус ЮМЗ, який був введений в експлуатацію в 1994 році.

     Комфортним та зручним став салон відремонтованої тролейбусної машини, в якому замінено підлогу та обивку, а також відновлено пасажирські сидіння.

     Працівники тролейбусного парку №2 втілили нове життя у стару машину, яка тепер ще багато років буде курсувати на маршрутах міста.

     Наприкінці року підприємство «Запоріжелектротранс» отримало тролейбуси  Van Hool Trolley AG 300T  для місцевого сполучення, 1997 року випуску, які мають три пасажирські двері та 42 зручних місця для сидіння. Його загальна місткість складає 120 пасажирів. За допомогою дизельного генератора, яким обладнаний тролейбус, він має можливість рухатися автономно.

     Для забезпечення комфортних умов  перевезення пасажирів в салоні тролейбуса встановлено два кондиціонери. Поповнення рухомого складу підприємства «Запоріжелектротранс» тролейбусами, які можуть долати значні відстані та ділянки шляху без приєднання до контактної мережі, буде сприяти подальшому розвитку електротранспорту, міському сполученню між окремими районами, об’єктами інфраструктури, оздоровчого та соціально-культурного призначення.

     Організовано виробничу діяльність створеного структурного підрозділу підприємства – автобусного парку; забезпечено перевезення пасажирів автобусами великої місткості на 11 нових  автобусних маршрутах. Автобусне сполучення між всіма районами міста сприяло підвищенню якості транспортного обслуговування населення, створенню умов перевезення пасажирів з обмеженими можливостями, поліпшенню екологічної ситуації, пропускної спроможності автомагістралей міста.

     Високими темпами зростає вага автобусного транспорту. Протягом останнього року було введено чотири нових автобусних маршрути та вдосконалені вже існуючі.

     Запоріжці та гості міста високо оцінили якість та безпечність муніципального транспорту, звертають увагу на зовнішній вигляд транспорту, одягненого у фірмову вишиванку, яка стала його візитівкою.

     Стабільну роботу громадського транспорту забезпечують усі підрозділи та служби підприємства «Запоріжелектротранс». Завдяки щоденній сумлінній праці колективу виконуються комплекси заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази підприємства, забезпечення надійної експлуатації його об’єктів. У плановому порядку проводиться реконструкція та ремонт контактної мережі, трамвайної колії.

     На підприємстві діє працездатна команда висококваліфікованих спеціалістів, здатних оперативно та ефективно  вирішувати  виробничі проблеми.

     Не на останньому місці знаходяться питання покращення умов праці працівників підприємства, забезпечення комфорту та побутових умов на робочих місцях.

         Так, у минулому році було виконано ряд заходів та ремонтних робіт на території парків та трамвайному депо.

У тролейбусних парках підприємства відремонтовано  оглядові канави, медичні та диспетчерські пункти. На дахах виробничих приміщень повністю відновлено покриття. Встановлено нове освітлення, зроблено ремонт асфальтного покриття.

         Серед іншого, - обладнані просторі і світлі ремонтні зони автобусного парку з необхідним спеціальним обладнанням, де проводяться денні огляди, технічне обслуговування і всі необхідні ремонтні роботи автобусів МАЗ.

         На території парків  проведені заходи з ямкового ремонту дорожнього покриття, встановлені інформаційно - вказівні дорожні знаки, нанесена дорожня розмітка для руху транспортних засобів по парку і місць стоянки автобусів, що забезпечує безпеку руху транспорту територією парку.

         Для контролю за рухомим складом за системою «Дозор» встановлюються великі 32 дюймові монітори. Також в диспетчерській обладнаний просторий хол для відпочинку водіїв, зручний санвузол з водонагрівачем. У диспетчерській встановлено автономне опалення, в літній період буде працювати автомат газованої води.

          Весь рухомий склад: тролейбуси, трамваї і автобуси перед виїздом в лінію проходить через автоматичну мийку (щітки), потім мийка апаратом високого тиску Karcher і ручна мийка салону з дезінфекцією

    Підприємство розпочало роботу по оновленню пунктів продажу квитків.

         Тепер пасажири мають змогу не тільки придбати квитки в касі, а й ознайомитись з маршрутами комунального  транспорту, віднайти іншу важливу інформацію.

     Для зручності та розширення способів комунікації, підприємство «Запоріжелектротранс» постійно оновлює актуальну інформацію на власному сайті (zet.zp.ua), а також веде свою сторінку на Фейсбуці, де систематично розміщується важлива інформація для мешканців міста щодо роботи транспорту, подій на підприємстві.

     Доброю традицією на підприємстві є святкування професійних свят.

     Так 25 жовтня 2019 року з нагоди святкування Дня автомобіліста і дорожника на підприємстві відбулися урочисті збори трудового колективу.

     Зі словами  привітання з професійним святом та подяки за сумлінну працю виступили генеральний директор, голова профспілкового комітету та керівники структурних підрозділів підприємства. Виступаючі побажали присутнім міцного здоров’я, професійного зростання та невичерпної енергії у своїй справі.

     Найкращі водії за багаторічну плідну працю та значний особистий внесок у розвиток транспортного обслуговування були нагороджені почесними грамотами виконавчого комітету Запорізької міської ради та підприємства «Запоріжелектротранс», а також були заохочені грошовими преміями.

     На сьогодні на підприємстві «Запоріжелектротранс» працює близько 600 водіїв – професіоналів високої кваліфікації. Цілеспрямована робота щодо удосконалення їх знань і майстерності  сприяє підвищенню якості транспортних послуг з перевезення пасажирів.

     Колектив підприємства зберігає пам’ять про тих, хто починав будувати все спочатку, служить прикладом самовідданої праці. У 2019 році сталася велика подія в його історії – 70-річчя відкриття тролейбусного руху у м. Запоріжжі.

     Зараз на зміну ветеранам прийшло молоде покоління працівників, і з упевненістю можна сказати, що ветеранам не соромно за них, тому що на підприємстві оновлюється парк тролейбусних машин нового типу, покращується культура обслуговування пасажирів, функціонує інформативний сайт транспортного центру. На ньому можна знайти карти з маршрутами, розклади руху. Змінилися керівники підрозділів. Це молоді, ініціативні, амбітні люди. На святкуванні з цієї нагоди були присутні керівники інших підприємств, депутати міської ради, голова галузевої профспілки. За наполегливу працю та сумлінне відношення до своїх обов’язків працівники отримали почесні грамоти та грошові винагороди від імені міського голови та від керівництва підприємства. Найкращі з них  були нагороджені пам’ятними медалями.  

     Добре відомий у м. Запоріжжі існуючий на підприємстві «Запоріжелектротранс» з 1981 року народний хор ветеранів. Творчі досягнення хору було відзначено присвоєнням йому у вересні 1997 року постановою Федерації профспілок України звання «Народний» та «Зразковий».

     Хор ветеранів веде велику концертну діяльність, виступаючи на святах перед трудовими колективами підрозділів підприємства, приймає участь в урочистих заходах, присвячених Дню Перемоги, Дню Незалежності України та ін.

     Хор ветеранів здобув визнання та славу нагородами та дипломами, якими він відзначений як колектив, що розвиває та передає підростаючому поколінню народні традиції, музичну культуру.

     І ось нарешті довгоочікувана подія – в березні 2019 року хор підтвердив почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України».

 

     Підприємство «Запоріжелектротранс» успішно вирішує питання забезпечення життєдіяльності  м. Запоріжжя, але не тільки містяни високо цінують його роботу.

     Колектив підприємства упевнено займає призові місця за підсумками Всеукраїнського конкурсу на краще підприємство міського електротранспорту, який проводиться Корпорацією підприємств міського електротранспорту України «Укрелектротранс» та ЦК Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України та в якому беруть участь більш ніж  20 експлуатаційних підприємств.

     За результатами розгляду показників роботи підприємств першої групи у ІІ та ІІІ кварталах 2019 року підприємство «Запоріжелектротранс» посіло почесне друге місце.

     На сьогодні Запорізьке комунальне підприємство міського електротранспорту «Запоріжелектротранс», колектив якого зберігає та примножує свої трудові традиції, знаходиться на передових позиціях у транспортній галузі, забезпечує якість послуг з перевезення пасажирів громадським транспортом на рівні сучасних вимог, значною мірою сприяє вирішенню завдань загальноміського значення, соціально-економічному розвитку м. Запоріжжя.

Поділитися цією інформацією у соціальних мережах

База відпочинку

  • База відпочинку «Південна»
    База відпочинку «Південна» підприємства «Запоріжелектротранс»
    Детальніше...

Контакти

69095, м. Запоріжжя, вул. Шкільна, 2

гаряча лінія (Viber, Telegram, WhatsApp)

+38 (050) 314 65 55

диспетчер (цілодобово)

+38 (061) 787 64 94

управління (7:30 - 16:30)

+38 (061) 787 64 96

відділ кадрів (7:30 - 16:30)

+38 (061) 787 64 20

zet.zp.ua@gmail.com