+38 (061) 787 64 96управління

+38 (061) 787 64 94диспетчер

Новини

Депутати знову вивчали проблеми «Електротрансу»

Депутати знову вивчали проблеми «Електротрансу»

Проблем у комунального підприємства «Запоріжелектротранс» накопичилося чимало. Перша і головна - збитковість. 65% відсотків пасажирів міських трамваїв і тролейбусів - пільговики. Їх проїзд обласному центру повинно компенсувати держава. Однак субвенції з держбюджету не покривають реальних витрат.

Віктор Великий, голова бюджетної комісії Запорізької міськради: «За рахунок того, що субвенцій приходить менше, ніж розрахункова величина, ми щорічно змушені з міського бюджету дотувати« Електротранс ». По минулому році ці суми перевищили 20 млн. Грн. Мінімальні розрахунки на цей рік дають цифру 34 млн. Для порівняння: на ремонт доріг ми запланували 19 млн. І на реконструкцію ще 30 ».

На підприємстві чимало й інших проблем. Значна частина рухомого складу прийшла в непридатність. Необхідна його модернізація, а ще краще, покупка нового, кажуть на підприємстві. Правда, ціна питання - захмарна для місцевої скарбниці.

Юрій Папач, генеральний директор КП «Запоріжелектротранс»: «Десь 1 млн. 200 тис. Виходить повністю ремонт трамвая і 600 тис. Ремонт тролейбуса. Якщо купувати новий трамвай, то він коштує 5 млн., Новий тролейбус в районі 3 млн. Грн. ».

Замовчувати проблему не можна, переконаний депутат Запорізької міськради Євген Карташов. Він підкреслив, що необхідно створити комплексну програму вирішення проблем пасажирського транспорту і найближчим часом винести її на розгляд сесії.

Євген Карташов, депутат Запорізької міської ради: «Ви повинні сьогодні уявити грамотну програму. У програмі повинна бути передбачена не тільки пільгова перевезення, хоча це теж один з перших питань, яке ставить електротранс на коліна. У нас є хороша ремонтна база. Потрібно подивитися, як можна її використовувати в даній ситуації. І пропонуйте варіанти модернізації ».

Крім цього, депутати мають намір звернутися до уряду з проханням розглянути реальні механізми компенсації пільгового проїзду. Розгляне сесія і житлове питання, а саме злиття запорізьких ВРЕЖО в одне комунальне підприємство, яке буде відповідати за обслуговування всього житлового фонду міста. Найближча сесія міськради відбудеться в другій половині квітня.

Поділитися цією інформацією у соціальних мережах